لیست مقالات درباره اعتیاد و بهبودی

توصیه ها و پیشنهادات ما به خانواده ها

توصیه ها و پیشنهادات ما به خانواده ها

برای مقابله با مسائل ومشکلات فرد در حال ترک اعتیاد و بهبودی باید توجه داشت که فقط یک قسمت ابتدایی از تدبیر اعتیاد در مرکز درمانی رهپویان آوای رهایی انجام میشود بهبودی ما تدریجی است و می تواند ماهها و حتی سالها توسط فرد درحال بهبودی و خانواده اش به کمک هم انجام گیرد.

آیا می‌توان الکل را هم یک ماده  مخدر دانست؟

آیا می‌توان الکل را هم یک ماده مخدر دانست؟

یک باور غلط در میان اکثر معتادان به مواد مخدر وجود دارد و آن این است که الکل یک ماده مخدر نیست بنابراین بسیاری بعد از ترک اعتیاد شروع به مصرف الکل می‌کنند.

 تاثیر مخدرها و محرک های جدید بر روی فکر و ذهن

تاثیر مخدرها و محرک های جدید بر روی فکر و ذهن

متاسفانه امروزه در دنیا، مواد های مخدر و محرک شیمیایی جدیدی تولید و عرضه می شواند که تاثیرات مخرب شدیدی بر روی فرد مصرف کننده دارند و ترک اعتیاد آن ها نیز دشوار است. امروز در مقاله کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی به این موارد می پردازیم.

مراحل ترک اعتیاد و درمان آن

مراحل ترک اعتیاد و درمان آن

یکی از مهمترین بحث ها در حوزه ترک اعتیاد، مراحل درمان آن می باشد. در این مقاله به تشریح مراحل قطع مصرف و درمان سوء مصرف انواع مواد مخدر و محرک در کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی می پردازیم.

17 دلیل برای استفاده از کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی

17 دلیل برای استفاده از کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی

در این قسمت می خواهیم دلایل متعددی را که باعث می شود کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی نسبت به سایر همکاران متمایز باشد را به شما ارائه دهیم در ادامه با ما همراه باشید

8 کار اصلی برای کمک به فرد معتاد برای  بهبود زندگی

8 کار اصلی برای کمک به فرد معتاد برای بهبود زندگی

کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی معتقد است برای این که یک فرد معتاد به مواد مخدر و محرک عاقبت تلخی نداشته باشد باید 8 کار را برای کمک به او انجام دهیم تا به این 8 مورد برسد.

نمودار طیف اعتیاد

نمودار طیف اعتیاد

در این قسمت از مجموعه آموزشی کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی با نمودار طیف اعتیاد که میزان اعتیاد، نحوه کنترل مصرف، تبدیل مواد مخدر به عادت و عوامل و شرایط مورد بررسی قرار خواهد داد آشنا خواهید شد و آن را به صورت تخصصی با استفاده از دانش متخصصین کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی بررسی و در اختیار شما قرار داده ایم.

برای دستیابی به آنچه  دست نیافته اید، تبدیل به کسی که هرگز نبوده اید شوید

برای دستیابی به آنچه دست نیافته اید، تبدیل به کسی که هرگز نبوده اید شوید

تجربه به ما ثابت کرده کسانی که راهی برای نجات یافتن از بیماری اعتیاد پیدا نکرده اند متاسفانه با درگیری های خانوادگی مواجه شده و دست به رفتارهای خود تخریب گرانه زده اند.

چه چیزی افکار یک فرد معتاد را تخریب میکند؟

چه چیزی افکار یک فرد معتاد را تخریب میکند؟

همانگونه که یک فرد مصرف کننده مواد مخدر یا محرک در زمان مصرف وقتی فکر مصرف کردن به سراغش می آید، به هر شکلی تهیه و مصرف میکند، همانطور هم باید در مقابل مصرف نکردن مواد قوی و استوار باشد، که در کمپ ترک اعتیاد و موسسه سم زدایی از مواد مخدر رهپویان آوای رهایی این مسیر را آموزش میدهیم.

 چرا  افرادی که معتاد هستند همیشه شکایت دارند؟

چرا افرادی که معتاد هستند همیشه شکایت دارند؟

افراد معتاد به مواد مخدر قبل از ترک همیشه با شکایتها و غر زدن های زیادی دست و پنجه نرم میکنند. این مقاله کمپ ترک اعتیاد شیشه و هروئین آوای رهایی در این باره توضیح میدهد.