نمک حمام ؛ ماده ای شیمیایی، خطرناک، اعتیاد آور

نمک حمام ؛  ماده ای شیمیایی، خطرناک، اعتیاد آور

در این مقاله کمپ ترک اعتیاد رهپویان قصد داریم نوعی ماده مخدر و اعتیاد آور و خطرناک به نام نمک حمام را به شما خانواده های محترم معرفی کنیم.

 

نمک حمام نوعی کریستال نیست که در وان ریخته و باعث آرامشتان هنگام لم دادن در وان شود. در واقع این ماده مخدر درست برعکس این موضوع را برای شما رقم خواهد زد البته به غیر از خود حمام کردن. نمک حمام که همان کاتونین شیمایی است برای اولین بار در دهه ی 1920 ساخته شده و کسی از آن خبر نداشت تا این که شیمیدانان زیرزمینی ترکیبات آن را پیدا کرده و در سال 2009 بار دیگر آن را ساختند. این ماده مخدر از بوته ای به نام خات (khat) که در شبه جزیره عربستان و شرق آفریقا می روید گرفته می شود.

 

این گیاه معمولاً توسط مردم محلی جویده شده و تنها اثرات بسیار ملایمی دارد. اما نمک حمام محرکی بسیار قوی است و هر فرد بعد از یک بار مصرف تا چند روز حرکات روان پریشی از خود بروز داده و آرام و قرار ندارد. موارد بسیاری از قتل، تجاوز و دیگر رفتارهای مجرمانه در میان افرادی که این ماده را مصرف کرده اند گزارش شده است.

 

این ماده مخدر معمولاً ساختاری کریستالی داشته و به صورت خوردنی، بالا کشیدن از طریق بینی و دود کردن مصرف خواهد شد. مصرف این ماده مخدر اغلب باعث بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب می شود و می تواند مرگ در اثر ایست قلبی یا از کار افتادن اندامی از بدن و یا خودکشی را در پی داشته باشد

توصیه کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی (متخصص در ترک شیشه و انواع محرک ها) این است که با افزایش آگاهی خود و فرزندان و نزدیکان، سعی داشته باشیم از اعتیاد و عوارض آن پیشگیری کنیم.