لیست مقالات درباره اعتیاد و بهبودی

تاثیر اعتیاد بر خانواده فرد معتاد

تاثیر اعتیاد بر خانواده فرد معتاد

شخصی که درگیر بیماری اعتیاد می‌شود نه تنها خود به سبب بیماری اعتیاد دچار آسیب‌های جسمی و روحی می‌شود بلکه خانواده او هم درگیر این مشکل شده و برای آن‌ها و به خصوص فرزندان هم عواقب زیادی دارد.

ماده مخدر شیشه چیست و  چه تاثیری روی بدن دارد؟

ماده مخدر شیشه چیست و چه تاثیری روی بدن دارد؟

یکی از انواع مواد مخدر که رتبه چهارم مصرف در دنیا را دارد ماده مخدر شیشه است. در این مقاله شما را با این ماده مخدر، تاریخچه آن و تاثیر و عوارض جسمی و روحی که بر بدن می‌گذارد آشنا می‌کنیم.

 بررسی انواع وابستگی به مواد مخدر

بررسی انواع وابستگی به مواد مخدر

به هر نوع رفتار تکرار شونده اعتیاد می‌گویند اما وابستگی و اعتیاد به مواد مخدر را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد از جمله وابستگی رفتاری، وابستگی فیزیولوژیک و وابستگی روانی

دشمنی  آشنا بنام مواد مخدر

دشمنی آشنا بنام مواد مخدر

اعتیاد را می توان در سه حوزه جسم، روان و جهان بینی برسی کرد اما نکته‌ای که کمتر به آن پرداخته شده مسئله مکانیزم و ساز و کار بدن از نظر بیوشیمی و عکس العمل‌ متفاوت بدن در مراحل مختلف اعتیاد است.

اختلال شخصیتی

اختلال شخصیتی "پارانوئید" و اعتیاد

یکی از بیماری‌های اعصاب و روان که در سال‌های اخیر دیده می‌شود اختلال پارانوئید است که زندگی فرد را مختل کرده و کیفیت زندگی او را پایین می‌آورد و این موضوع زمانی که فرد مبتلا به اعتیاد باشد دوچندان می‌شود.

اختلالات شخصیت چیست ؟ + ارتباط اعتیاد و بیماری های روانی

اختلالات شخصیت چیست ؟ + ارتباط اعتیاد و بیماری های روانی

یکی از دلایل اختلالات شخصیت و بیمارهای روانی اعتیاد به مواد مخدر است و در صورتی که درمان نشود عواقب ناخوشایندی دارد. در این مقاله به موضوع اختلالات شخصیت و رابطه آن با اعتیاد پرداخته‌ایم.

خشم،  مهمترین دلیل عود اعتیاد + کنترل خشم در بیماران بهبودیافته

خشم، مهمترین دلیل عود اعتیاد + کنترل خشم در بیماران بهبودیافته

طبق گفته کارشناسان خشم یکی از مهمترین دلایل اصلی عود اعتیاد و مصرف مجدد در افراد بهبود یافته است. به همین دلیل کسب مهارت‌های رفتاری در این افراد اهمیت ویژه‌ای دارد.

الگوی شماتیک مصرف مواد و وابستگی

الگوی شماتیک مصرف مواد و وابستگی

فرد وابسته به مواد، قبل از اینکه یک فرد مصرف‌کننده باشد فردی با ناکامی‌ها و سرخوردگی‌های روانی، عاطفی، شخصیت، آسیب‌های مغزی، اختلالات ناشی از بد کارکردی فیزیولوژی، عملکرد، ذهن و مغز بوده است.

مشروبات الکلی کلید ورود به تمامی پلیدی‌ها

مشروبات الکلی کلید ورود به تمامی پلیدی‌ها

اولین ماده اعتیاد آوری که بسیاری از جوانان مصرف می‌کنند الکل است. این در حالیست که برخی از والدین الکل را مواد مخدر ندانسته و مصرف آن را خطرناک نمی‌دانند به همین دلیل برای مصرف آن سختگیری هم نمی‌کنند.

ترک اعتیاد با داروهای گیاهی  و دست ساز عطاری‌ها؛  شایعه یا واقعیت؟

ترک اعتیاد با داروهای گیاهی و دست ساز عطاری‌ها؛ شایعه یا واقعیت؟

یکی از موراردی که برای ترک اعتیاد تبلیغ می شود داروهای گیاهی است که در عطاری ها به فروش می رسد. این داروهای مرگ آور نه تنها تاثیری در ترک اعتیاد ندارند بلکه خود عوارضی بر جا می گذارند.