لیست مقالات درباره اعتیاد و بهبودی

مسیر برنامه دوازده قدم معتادان گمنام

مسیر برنامه دوازده قدم معتادان گمنام

در برنامه 12 قدم معتادان گمنام اصول روحانی آموزش داده می‌شود که براساس آن باورها و ارزش ها شکل می‌گیرد که در نهایت کمک می کند تا زندگی بهتری بسازیم.

اعتیاد به داروهای غیر مجاز

اعتیاد به داروهای غیر مجاز

در بیشتر اعتیادهای دارویی پیشرفته، اثرات ناتوان کننده‌ی ترک مواد بیشتر از لذت مربوط به اوج، سر خوشی خود را پدیدار می‌سازد و تقریبا در تمامی موارد رسیدن به اوج غیرممکن خواهد شد.

اعتیاد یک مسئله اخلاقی نیست

اعتیاد یک مسئله اخلاقی نیست

بارها گفته ایم که اعتیاد یک مسئله اخلاقی نیست بلکه بیماری است که حالت پیش رونده دارد که حتما باید درمان شود. در غیر این صورت عواقب سنگینی مانند معلولیت ذهنی و حتی مرگ را در پی خواهد داشت.

انواع روش‌های فرزند پروری در خانواده‌ها

انواع روش‌های فرزند پروری در خانواده‌ها

خانواده و روش فرزندپروری نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت فرد و این که چگونه برای حضور در اجتماع و چگونگی مقابله با مشکلات در آینده دارد. در این مقاله انواع خانواده ها را بررسی می‌کنیم.

چه دلایلی باعث تداوم اعتیاد به مواد مخدر می‌شود؟

چه دلایلی باعث تداوم اعتیاد به مواد مخدر می‌شود؟

خیلی از افراد بعد از ترک دوباره به اعتیاد روی می‌آورند و مصرف خود را ادامه می‌دهند اما چه دلایلی باعث تدام اعتیاد در این افراد می‌شود ؟ پاسخ این پرسش را در این مقاله بخوانید

تاثیر اعتیاد بر خانواده فرد معتاد

تاثیر اعتیاد بر خانواده فرد معتاد

شخصی که درگیر بیماری اعتیاد می‌شود نه تنها خود به سبب بیماری اعتیاد دچار آسیب‌های جسمی و روحی می‌شود بلکه خانواده او هم درگیر این مشکل شده و برای آن‌ها و به خصوص فرزندان هم عواقب زیادی دارد.

ماده مخدر شیشه چیست و  چه تاثیری روی بدن دارد؟

ماده مخدر شیشه چیست و چه تاثیری روی بدن دارد؟

یکی از انواع مواد مخدر که رتبه چهارم مصرف در دنیا را دارد ماده مخدر شیشه است. در این مقاله شما را با این ماده مخدر، تاریخچه آن و تاثیر و عوارض جسمی و روحی که بر بدن می‌گذارد آشنا می‌کنیم.

 بررسی انواع وابستگی به مواد مخدر

بررسی انواع وابستگی به مواد مخدر

به هر نوع رفتار تکرار شونده اعتیاد می‌گویند اما وابستگی و اعتیاد به مواد مخدر را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد از جمله وابستگی رفتاری، وابستگی فیزیولوژیک و وابستگی روانی

دشمنی  آشنا بنام مواد مخدر

دشمنی آشنا بنام مواد مخدر

اعتیاد را می توان در سه حوزه جسم، روان و جهان بینی برسی کرد اما نکته‌ای که کمتر به آن پرداخته شده مسئله مکانیزم و ساز و کار بدن از نظر بیوشیمی و عکس العمل‌ متفاوت بدن در مراحل مختلف اعتیاد است.

اختلال شخصیتی

اختلال شخصیتی "پارانوئید" و اعتیاد

یکی از بیماری‌های اعصاب و روان که در سال‌های اخیر دیده می‌شود اختلال پارانوئید است که زندگی فرد را مختل کرده و کیفیت زندگی او را پایین می‌آورد و این موضوع زمانی که فرد مبتلا به اعتیاد باشد دوچندان می‌شود.