لیست مقالات درباره اعتیاد و بهبودی

مشروبات الکلی کلید ورود به تمامی پلیدی‌ها

مشروبات الکلی کلید ورود به تمامی پلیدی‌ها

اولین ماده اعتیاد آوری که بسیاری از جوانان مصرف می‌کنند الکل است. این در حالیست که برخی از والدین الکل را مواد مخدر ندانسته و مصرف آن را خطرناک نمی‌دانند به همین دلیل برای مصرف آن سختگیری هم نمی‌کنند.

قرص گیاهی ترک اعتیاد  و دست ساز عطاری‌ها؛  شایعه یا واقعیت؟

قرص گیاهی ترک اعتیاد و دست ساز عطاری‌ها؛ شایعه یا واقعیت؟

یکی از موراردی که برای ترک اعتیاد تبلیغ می شود کپسول ترک اعتیاد گیاهی است که در عطاری ها به فروش می رسد. این داروهای مرگ آور نه تنها تاثیری در ترک اعتیاد ندارند بلکه خود عوارضی بر جا می گذارند.

کابوس اعتیاد  در کمین جوانان

کابوس اعتیاد در کمین جوانان

اعتیاد به مواد مخدر بدترین نوع اعتیاد است که ریشه در عوامل زیادی دارد و محدود به قشر خاصی از جامعه نمی‌شود و در سالهای اخیر جوانان زیادی را درگیر کرده است.

لغزش و بهبودی از بیماری اعتیاد

لغزش و بهبودی از بیماری اعتیاد

کسانی که مصرف مواد مخدر را ترک کرده‌اند ممکن است دچار لغزش و مصرف مجدد مواد شوند اما این افراد باید بدانند با وجود لغزش باز هم می توانند در مسیر بهبودی قرار بگیرند.

عاقبت تلخ رفتارهای اعتیادی

عاقبت تلخ رفتارهای اعتیادی

اعتیاد فقط به اعتیاد به مواد مخدر خلاصه نمی‌شود و تکرار هر نوع رفتاری که زیاد انجام شود به نوعی اعتیاد محسوب می‌شود مثل اعتیاد به اینترنت، موبایل و ....

مواد مخدر هروئین چیست؟  علائم و عوارض مصرف هروئین

مواد مخدر هروئین چیست؟ علائم و عوارض مصرف هروئین

هروئین چیست و چه عوارضی دارد؟ هروئین به چه شکلی است؟ ما در این مقاله به بررسی کلی مواد مخدر هرویین پرداخته ایم برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

اختلال شخصیت نمایشی و اعتیاد

اختلال شخصیت نمایشی و اعتیاد

در این مقاله از سایت کمپ رهپویان آوای رهایی به اختلالات رفتاری به ویژه اختلال شخصیت نمایشی می‌پردازیم و ارتباط آن را با اعتیاد بررسی می‌کنیم.

ابلیسی به نام ماری جوانا

ابلیسی به نام ماری جوانا

ماری جوانا ماده مخدری خطرناک است که امروزه به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. طبق تحقیقات کمپ آوای رهایی مصرف کنندگان این ماده مخدر اغلب تجربه مصرف مخدرهای دیگر را داشته اند.

ماده اعتیادآور کانابیس یا همان  گل مخدر شناخته شده

ماده اعتیادآور کانابیس یا همان گل مخدر شناخته شده

یکی از خطرناک ترین انواع مواد مخدر که بیشتر هم در سنین پایین و توسط جوانان مصرف می‌شود ماده مخدر گل ( مارجوانا ) است. در این مقاله کمپ آوای رهایی اطلاعات جامعی درباره این ماده مخدر آورده‌ایم.

عوامل  زمینه ساز اعتیاد در جوانان

عوامل زمینه ساز اعتیاد در جوانان

در این مقاله از سایت مرکز ترک اعتیاد آوای رهایی با پیشینه مواد مخدر و عواملی که در شکل گیری اعتیاد در جوانان نقش دارند آشنا می‌شویم.