کمپ ترک اعتیادرهپویان: کمیکال و عوارض مصرف آن

کمپ ترک اعتیادرهپویان: کمیکال و عوارض مصرف آن

تیم درمان کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی امروز به بحث مواد مخدر و خطرناک کمیکال و عوارض مصرف آن ها می پردازد. در ادامه با ما همراه باشید.

حدودا از سال 1388 مراسوئیت وارد ایران شد. قبلا با نام کمیکال و شیمیایی آن را نمیشناختند. مراسوئیت ماده اصلی سازنده ی اصلی کمیکال است و از خانواده ی AM می باشد که توسط یک دختر از کشور اسرائیل وارد ایران شد و باسبزی ورتکس که همان مریم گلی است و در عطاریها به فروش میرسد پخته میشود اما سبزی ورتکس بو و طعم ندارد.

قبل از اینکه کمیکال وارد ایران شود 3 ماده به نامهای آپولو، کوئین، آواتا را که هیچ نشانه ای از مخدر و کانابیس بر روی آن نبود را وارد ایران کردند و در ایران با بسته بندی های زیبا و شکیل به فروش رساندند. وقتی تقاضا بیشتر شد از طریق خاک ترکیه به شیراز و سپس به تهران مراسوئیت را وارد کردند و بعد از آن کمیکال پخته شد.

 

این مقاله را می توانید به صورت پادکست صوتی نیز گوش کنید:

 

عوارض شدید مصرف کمیکال ها

خطرناک ترین زمان مصرف کمیکال بین 6 ماه تا یکسال است که اگر به صورت دائمی باشد ممکن است D.N.A  بدن فرد مصرف کننده را تغییر دهد یعنی تمایلات مردانه و زنانه را از فرد بگیرد و در مردان 100 درصد به عدم بچه دار شدن منجر میشود.

 

واقعا آیا کانابیسها اینقدر ارزشمند هستند؟

جالب اینجاست که این مواد خطرناک از کشور اسرائیل پخش شد اما یک گرم از این ماده را در کشور اسرائیل یافت نمیکنید. مصرف کمیکال با جزء و سیگار است و اکثرا در میهمانیها و دورهمی های جوانان و پارتی های شبانه  توضیع و مصرف میشود، آنهایی که به دنبال موزیکهای سایکدلیک هستند با این مواد خطرناک آشنائیت بیشتری دارند.

مصرف کمیکال و AM باعث میشود فشار خون در فرد بالا برود و حالتی نظیر سکته ی مغزی در فرد صورت پذیرد و فرد حدودا بین 10 الی 15 دقیقه در حالت کما به سر ببرد و پس از هوشیاری فقط به فکر تهیه و مصرف مجدد است.

معمولا خواب پس از مصرف به افراد لذت دو چندانی میدهد که باید مجددا از این شیمیایی وارد بدن کنند. عدم مصرف کمیکال باعث افت فشار خون و تشنج میشود و معمولا داروهای ضد تشنج باید مصرف شود.

 

راه حل کمپ ترک اعتیاد رهپویان چیست؟

در ترک کمیکال و خانواده AM باید گفت که کمپ ترک اعتیاد خصوصی رهپویان آوای رهایی راهکارهایی را دارد که با منزوی بودن این افراد مقابله نمیکند بلکه با تشویق، این افراد را به جمع خویش میخواند.

افرادی که مصرف کمیکال میکنند معمولا مرتب نیستند، منزوی هستند، مسئولیت پذیر نیستند و ارتباطات اجتماعی ضعیفی دارند و با خانواده همیشه سر جنگ و ناسازگاری دارند. در مرکز ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی با مدیریت آقای جعفر حضرتی برای این افراد طرحهای خاص و آموزشهای تخصصی در نظر گرفته ایم و تیم درمان همیشه به دنبال راهی برای رهایی جوانان از بند اعتیاد و دوری از وسوسه بعد از ترک اعتیاد است.

 

 

مرکز سم زدایی و قطع مصرف مواد اعتیاد آور رهپویان آوای رهایی – تیم پیشگیری و درمان