کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی: مراسوئیت یا بنزای چیست + روش‌های ترک

کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی: مراسوئیت یا بنزای چیست + روش‌های ترک

گزارشی از تحقیقات کمپ ترک اعتیاد اقدسیه نشان دهنده این است که تمام مواد مراسوئیت یا بنزای از ترکیب دو ماده‌ی شیمیایی md ،ma تشکیل شده اند که ma ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی اصلی بنزای است و به شکل مایع و پودر موجود است و md نگهدارنده‌ی آن مواد می‌باشد. ضمنا هر کدام از این مواد را به طور جداگانه نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد. اما از ترکیب این دو ماده‌ی شیمیایی می‌توان صدها نوع ماده بدست آورد که اثر هرکدام نسبت به دیگری متفاوت می‌باشد.

 

این مقاله را می توانید به صورت پادکست صوتی نیز گوش کنید:

 

 

 

اثرات ماده مخدر بنزای بر فرد بیمار

در مرکز ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی موادی را در دست مصرف کنندگان با سنین زیر 25 سال مشاهده می‌کنیم که حتی نامی برای آنها نمی‌توان یافت و از ترکیبات دو ماده‌ی شیمیایی ذکر شده بدست می آید. ترکیب هر کدام از مواد شیمیایی با دوزهای متفاوت توهمات و خلاء هایی را در ذهن ایجاد میکند که فرد احساس سبکی و سرخوشی لحظه ای میکند. پیشنهاد ما درمانگران به خانواده‌ها این است که اگر حالات و موارد رفتاری ذیل را در فرزند خود مشاهده نمودند سریعا در جهت درمان آنها اقدام نمایند:

 

  • احساس سرخوشی ، خنده های بلند مدت و بی مورد،پرحرفی ،قرمز شدن چشم، رفتارهای غیر قابل کنترل و شجاع شدن لحظه ای از نشانه های مصرف بنزای میباشد. 
  • توهمات و خود بزرگ بینی نسبت به دیگران
  • افسردگی و در انزوا وتنهایی فرورفتن
  • تاثیر منفی بر روی کبد و کلیه و سیستم عصبی واختلال در دستگاه گوارش
  • تاثیر مستقیم بر روی بینایی فرد

 

ترک اعتیاد ماده مخدر بنزای

 

راه های ترک اعتیاد به ماده مخدر بنزای توسط کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی

در موسسه رهپویان آوای رهایی برای مصرف کنندگان و ترک اعتیاد به مواد شیمیایی تمهیداتی صورت پذیرفته که کارگاه های آموزشی و مشاورات فردی و همچنین تست های روانشناسی اولیه که در بدو ورود و پس از 8 روز مجددا تستهای روانشناسی و روانکاوی از افراد گرفته میشود که میزان تخریبات حاصل از مصرف این شیمیایی ها بر روی فکروذهن فرد مصرف کننده را نمایان میسازد
حالاتی چون تشنج، در انزوا فرو رفتن لحظه ای، افسردگی حاصل از مصرف طولانی مدت و استرس و تپش قلب واضطراب از مواردی است که در زمان ترک باید به آن توجه داشت و امکان اینکه فرد بدون کمک گرفتن از کسی بتواند از دام این شیمیایی های وسوسه انگیز رهایی یابد بسیار نادر است.

ما در مرکز ترک اعتیاد شمرونبر این نکته تاکید میکنیم که در این مرکز به صورت تخصصی و پایه ای به درمان شیمیایی ها میپردازیم و با جدیت اعلام مینماییم که رسیدگی به اینگونه افراد در تخصص ماست.

کلاسهای مشاوره ی فردی و خانوادگی برای اینگونه افراد بسیار حائذ اهمیت است و  درمانگری که با خانواده ی مصرف کننده مشاوره مینماید باید آشنا به اینگونه مواد و روش درمان آن باشد.
هدف ما اطلاع رسانی از مواد جدید ودرمان آنهاست ودر این مسیر لازم است خانواده ها و فرد مصرف کننده دوش به دوش یکدیگر حرکت نموده و درمانگران را در این مسیر یاری نمایند.

 

کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی – تیم پیشگیری و درمان