طبقه بندی کانابیس‌ها از دیدگاه کارشناسان کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی

طبقه بندی کانابیس‌ها از دیدگاه کارشناسان کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی

کانابیس‌ها همان توهم زاها هستند که متاسفانه در افرادی که برای قطع مصرف به کمپ ترک اعتیاد شمیران مراجعه می‌کنند می بینیم که در اثر مصرف اینگونه از مواد اعتیاد آور فرد بسیار آشفته می‌شود و قدرت تصمیم گیری از فرد صلب می‌شود دوستانمان که به اینگونه مواد اعتیاد دارند توهماتی دارند که ممکن است این توهمات در موارد فکری مختلفی باشد.

به طور مثال برخی افراد توهمات رویایی، توهم خلا یا خلصه، توهمات جنسی و توهم خود بزرگ بینی را تجربه می‌کنند.

 

کانابیس‌ها شامل چه مواد مخدری هستند

به طور کلی کانابیس‌ها که مواد اعتیاد آور خطرناکی می باشند شامل گروه‌های مختلفی از جمله ماری جوانا، گانجا، علف و گل، گرس، بنگ، تی اچ سی و حشیش می باشند.

 

 

علائم اعتیاد در افرادی که کانابیس مصرف می کنند

مصرف کنندگان کانابیس‌ها اصولا پرخاشگر می‌باشند و با محیط اطراف خود نمی‌توانند ارتباط صحیحی برقرار کنند، همگی آنها بر این باورند که کانابیس‌ها اعتیاد ندارد اما در زمان نرسیدن ماده‌ی مخدر خود دست به هر کاری برای رسیدن به هدف خود می‌زنند و اصولا برای رسیدن به مواد خود نترس می‌شوند.

بسیاری از عزیزانی که به این مرکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند پس از شرکت در کلاس‌ها و مشاوره‌های درمانی خود پی به چگونگی تخریب کانابیس‌ها میبرند و پشیمان از مصرف این ماده میشوند. زیرا متوجه می‌شوند که چه خرابکاریی در سیستم عصبی، جسمی، جنسی و رفتاری خود ترتیب داده اند.

 

ترک گل و یا کانابیس چقدر طول می کشد؟

ما درمانگران اعتیاد همگی می‌دانیم که درمان بیماری اعتیاد مخصوصا برای جوانانی که کانابیس مصرف می کنند بسیار سخت و دشوار است ولی با کمک فرد بیمار و خانواده‌ی او می‌توان در نقطه ای این بیماری را متوقف کرد و سپس با اطلاع رسانی و آموزش‌های صحیح که در کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی انجام می‌شود، می‌توان پیشگیری و سپس این بیماری را درمان نمود.

ممکن است این درمان و ترک اعتیاد طولانی مدت باشد به همین جهت پس از ترخیص شدن از مرکز با بیماران ارتباطی تنگاتنگ برقرار می‌کنیم، آنها را دعوت می‌کنیم و کلاس‌ها و مشاورات درمانی را با آنها ادامه می‌دهیم عموما این تعامل با فرد و خانواده حدودا 3 ماه به طول می‌انجامد و پس از آن بیمار را در شرایط روحی روانی متعادل تحویل خانواده می‌دهیم. در این 3 ماه فرد با خود و بیماری‌اش آشنا شده و خانواده نیز برخورد با یک فرد در حال بهبودی را می‌آموزد.

 

ما امیدواریم بتوانیم زندگی بدون مواد اعتیاد آور را به تمام همدردانمان آموزش بدهیم.

موسسه رهپویان آوای رهایی

تیم پیشگیری و درمان