اعتیاد چیست و برای درمان و ترک اعتیاد چه باید کرد؟

اعتیاد چیست و برای درمان و ترک اعتیاد چه باید کرد؟

اعتیاد از مجموعه رفتارهای افراطی، وسواسی تشکیل میشود که با دو علامت وابستگی و تحمل شناخته شده که این وابستگی باعث آزار فرد و اطرافیان میشود. از نظر فکری عدم اجرا یا عدم دسترسی به آنها در افراد خلا ایجاد نموده و فرد در حالت نابسامان و آنرمال به سر میبرد و از نظر فیزیکی، علائم خماری در فرد مشهود است.

حال این رفتارها ممکن است اعتیاد به مواد باشد یا اینترنت و گوشی همراه و یا سکس و وسواس در هرکاری.

 

این مقاله را می توانید به صورت پادکست صوتی نیز گوش کنید:

 

در این مقاله از کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی لازم است بدانیم که برای درمان اعتیاد به مواد مخدر یا محرک باید چه کنیم؟

متاسفانه بسیاری از خانواده ها بر این باور غلط هستند که فرزند ما نوع ماده ی مصرفی اش را کم کرده و یا سبک تر از قبل مصرف میکند و یا برای درمان به قرص روی آورده اما نمیدانند که فرد مصرف کننده و بیمار اعتیاد  از هر نوع ماده ای که استفاده نماید فقط آتش اعتیادش شعله ور تر میشود پس قبل از پذیرش در این مرکز ترک اعتیاد به خانواده ها اعلام مینماییم که خود درمانی ممنوع و لازم است درمان را به ما بسپارید.

زندگی بدون مواد برای بسیاری از مصرف کنندگان آرزویی دست نیافتنی شده اما در کمپ ترک اعتیاد شمرون این آرزو را برای همدردانمان دست یافتنی کرده ایم ما براین نکته صحه گذاشته ایم که هر فرد مصرف کننده ای حق زندگی سالم را دارد و برای رسیدن عزیزان شما به این مرحله از زندگی کلاسهای آموزشی ای را ترتیب دیده ایم که در آنها روشهای زندگی سالم و مهارتهای زندگی، همچنین روشهای مقابله با وسوسه و مهارتهای پاک زیستن را آموزش میدهیم.

در کمپ ترک اعتیاد شمرون که جز بهترین کمپ های ترک اعتیاد میباشد. محیطی دوستانه را تدارک دیده ایم که در کنار هم و به دور از هر ماده ای بتوانیم راز پاک زیستن را بیاموزیم و جامعه ای را تشکیل دهیم که مبدا آن ترک اعتیاد و مقصد آن زندگی پاک باشد.

در هر مرکز ترک اعتیادی روشهای خاصی برای رهایی از مواد مخدر یا محرک، تدارک دیده شده اما آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که چرا همدردانمان پس از گذراندن دوره ی سم زدایی مجددا به سمت مصرف میروند؟

در مرکز ترک اعتیاد آوای رهایی مساله ی اصلی و اولیه را نا آگاهی خانواده نسبت به بیمارشان و بیماریی که با خود حمل میکنند میدانیم و در راه حل این مساله متدهای درمانی ای را شناسایی نموده و آموزش میدهیم که خانواده را آگاه و بیماری را تشریح مینماییم.

 

خواندن مقاله زیر به شما آگاهی بیشتری در مورد ترک اعتیاد می دهد:

مراحل پذیرش و درمان در کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی

 

در مرحله ی دوم لازم است بیمار را تحت درمان قرار دهیم و از یک فرد منزوی و به دور از هر اجتماعی و با افکار بیهوده و باطل فردی بسازیم که امیدوار به زندگی، خود شناس، خداشناس، منظم و مسولیت پذیر باشد. در این راه لازم است هم خانواده ها با شکیبایی خود و هم فرد بیمار با تیم درمان همسو شوند. ضمن اینکه پس از ترخیص بیمار از کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی برای مقابله با مسائل و مشکلات فرد در حال بهبودی ما راهکارهایی را معرفی مینماییم که لازم است خانواده ها در روند بهبودی افراد از آنها استفاده نمایند. باتوجه به اینکه درمان اعتیاد جزو درمانهای سخت میباشد همیاری و همکاری فرد تحت درمان و خانواده مربوطه با این موسسه بسیار کارآمد و مورد اهمیت است.

 

پس لازم است همیشه درمان و ترک اعتیاد را جدی بگیریم و آن را در اولویت قرار دهیم.

موسسه کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی تیم پیشگیری و درمان