گل کانابیسی که نابود کننده است

گل کانابیسی که نابود کننده است

کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی – تیم پیشگیری و درمان

در این مقاله کمپ ترک اعتیاد رهپویان از دیدگاه یک مصرف کننده سابق گل که اعتیادش را ترک کرده به موضوع مواد مخدر گل کانابیس و عوارض آن می پردازیم.

 

این مقاله را می توانید به صورت پادکست صوتی نیز گوش کنید:

 

 

موضوع را از سوی یک فرد بهبود یافته مطرح میکنیم:

 دوستانم را دیدم که در پارک نشسته و همگی میخندند حس کنجکاوی ام گل کرد و به سمت آنها رفتم یک نخ سیگار را دیدم که دست به دست میکنند و سرفه های پی درپی دارند. از یکی از آنها سوال کردم که چی میکشید؟

 

گفت: مگر تا حالا حشیش نکشیدی؟ بیا...

این تعارف به ظاهر دوستانه باعث شد که مصرف کنم و از آنجایی که به دنبال حال خوب میگشتم متاسفانه این مصرف ها دنباله دار شد تا من اوضاعم آشفته شد با دوست شدنم با یک دختر در پارتی مصرف گل را برای اولین بار با ترس و قول ارتباط جنسی با همان دختر در پارتی مصرف کردم اما آنقدر آشفته و حالم بد بود که نفهمیدم چطور به خانه رسیدم، خوابیدم اما خوابهای عجیب میدیدم حدودا یک هفته ای از این قضایا گذشت تا مجددا به پارتی دعوت شدیم این بار با رغبت بیشتری مصرف کردم این مهمانی ها بیشتر شد و مصرف من هم بالاتر رفت تا جایی که مواد فروشی را به من معرفی کردند که برای هر پک ماده اعتیاد آور گل 50 تا 100 هزار تومان از من پول میگرفت کار به جایی رسید که از خانه بیرون زدم ....

 

آیا باور میکنید که کسی با مصرف گل در به در خیابانها شود؟

در این در به دری به مصرف هروئین و شیشه نیز گرفتار شدم و راهی جز تهیه و مصرف در ذهنم نبود، به هر شکل ممکن مصرفم را ادامه دادم تا اینکه خانواده مرا پیدا کردند و به مرکز ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی انتقال دادند اوایل بسیار آشفته و بی قرار بودم اما بعدها متوجه شدم که من از بیماری ای رنج میبرم که درمان شناخته شده ای ندارد ولی میتوان آن را در نقطه ای متوقف کرد و پس از آن در کلاسهای آموزشی این مرکز سم زدایی متوجه شدم که میتوانم بهبودی خودم را بدست بیاورم.

پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد پی گیری های متعدد تیم درمان باعث شد که من از خودم و اطرافیانم فاصله نگیرم و همیشه به فکر خودم باشم. کلاسهای روانشناسی و مددیاری و مهارتهای زندگی مرا مشتاق به ادامه درمان نمود و حالا که غریب به یک سال از بهبودیم میگذرد بسیاری از رفتارهایم قابل قبول شده و تیم درمان همیشه به دنبال راهی درست برای زندگی من است.

 

پیام من به جوانان این است:

  • راه حل بزرگ را کسانی پیدا میکنند که در راستایش قدمهای کوچک برمیدارند...
  • مصرف شما هر مقداری که هست ترک کنید چون مشخص نیست آیا در این راه زنده میمانید یا خیر؟
  • و از خانواده ها نیز خواستار این هستم که مراقب جوانانتان باشید خصوصا در میهمانی ها و ارتباطات عاشقانه و پارتی های شبانه که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.
  • چه بسا دوستانمان که در این راه جان خود را از دست دادند و بهای سنگینی پرداختند.
  • امیدوارم خانواده ها نیز به جوانان کمک کنند و راه صحیح زندگی را به آنها بیاموزند.