کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی: آسیب‌ها و خطرات مصرف مجدد کمیکال

کمپ ترک اعتیاد آوای رهایی: آسیب‌ها و خطرات مصرف مجدد کمیکال

در این مقاله از مرکز ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی به آسیب‌هایی که پس از مصرف مجدد کمیکال در فرد رخ خواهد داد می‌پردازیم. در مقالات قبل از کمپ ترک اعتیاد شمیرانات ( رهپویان آوای رهایی ) اشاره نمودیم و تاکید کردیم که تیم درمان این مرکز در مسیر درمان قرار گرفتن مصرف کنندگان را منوط به ادامه‌ی درمان طی سه ماه پس از سم زدایی دانسته و تجربه به ما ثابت کرده کسانی که دوره‌ی سم زدایی را طی می‌نمایند و با محیط پیرامون خود ارتباط صحیحی می‌گذارند تا 3 ماه فکر و ذهن آلوده به وسوسه‌های پس از ترک را دارند.

 

 

این مطلب را به صورت پادکست گوش کنید:

 

حالات و آسیب‌های مصرف مجدد کمیکال

در این میان گروهی پا به پای مشاوران و تیم درمان پیش می‌روند و متاسفانه تعدادی پس از گذشت چند روز مجددا در مسیر مصرف قرار می‌گیرند نهایت تاسف را باید به آن دسته از دوستانی که مجددا کمیکال را مصرف می‌کنند گفت: آسیب‌هایی که پس از هر بار ترک این شیمیایی و مصرف مجدد آن به فکرو ذهن و بدن وارد می‌شود به مراتب سنگین تر از دفعات قبلی است و قدرت بالاتری دارد دیدن افراد با چهره‌های کریه و زشت، شنیدن صداهای آزار دهنده از ابتدایی ترین مواردی است که ممکن است در مصرف دوباره‌ی این شیمیایی برای فرد رخ دهد  و اثرات نامطلوب آن بر روی فکرو ذهن تا مدت‌های طولانی بر روی فرد باقی می‌ماند، افسردگی حاصل از مصرف مجدد این شیمیایی‌ها تا حدی جدی و خطرناک است که برخی از مصرف کنندگان به حال جنون یا خود کشی دچار می‌شوند.

 

آسیب‌ها و خطرات مصرف مجدد کمیکال

 

نقش و عملکرد خانواده‌ها در هنگام ترک اعتیاد و پیشگیری از لغزش به کمیکال

درمانگران این موسسه همیشه به خانواده‌ها اعلام می‌نمایند که مراقبت پس از ترک مهمترین فاکتوری است که در بهبودی یک فرد می‌تواند به وی کمک کند و لازم است طی تماس با درمانگران از روند درمان بیمارشان مطلع باشند.

در این میان خانواده مهمترین نقش را در بهبودی فرد ایفا می‌کند و آموزش برخوردها و رفتارهای پس از سم زدایی برای جوانان و نوجوانان از مهمترین کارهایی است که یک خانواده باید انجام دهد.

این هشدار جدی است که درمان کمیکال بدون دارو و ماده‌ی جایگزین باید انجام شود و روش درمان آن طی مشاورات خاص و تست‌های روانشناسی و روانکاوی انجام می‌شود و نیازی نیست خانواده بعلت سنگین بودن دراگ مصرفی عزیزشان این باور اشتباه را داشته باشند که: مصرف کننده ابتدا گل مصرف کند و بعد قطع کمیکال نماید.

 

نقش خانواده در ترک و پیشگیری از مصرف مجدد کمیکال

 

روش‌هایی که در مسیر بهبودی کمیکال نیاز است اعمال شود، مشاوران این مرکز به اطلاع خانواده‌ها میرسانند و روش‌های مقابله با وسوسه‌های مصرف مجدد آن را به افراد آموزش می‌دهند.

حفظ ارزش‌ها به عهده‌ی خانواده می‌باشد و لازمست در این زمینه آموزش و آگاهی‌های لازم را بدست آورند پس بکوشیم که پس از سم زدایی افکار غلط و باورهای بیهوده مجددا منجر به مصرف مواد نشود این اشتباهات هرچند کوچک باعث شده جان بسیاری از نوجوانان و جوانان در معرض خطر قرار گیرد و آن‌ها را به نابودی بکشاند.