کمپ ترک اعتیاد شمیرانات: مهمترین دلیل مصرف مجدد یا لغزش کمیکال

کمپ ترک اعتیاد شمیرانات: مهمترین دلیل مصرف مجدد یا لغزش کمیکال

بسیاری از خانواده‌ها ضمن تماس با مرکز ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی ( کمپ ترک اعتیاد با بهترین امکانات و تجهیزات) تماس می‌گیرند و دریافت مشاوره اعلام می‌کنند که فرزندشان کمیکال را قطع کرده و اوضاع بهتر شده و در حال حاضر گل مصرف می‌کند.

 

جایگزین کردن کمیکال با ماریجوانا دلیلی محکم برای لغزش دوباره

مشاورین کمپ ترک اعتیاد رهپویان آوای رهایی طی صحبت با خانواده‌ها بیماری را تشبیه و تفسیر می‌کنند اما وقتی خانواده حالاتی چون چرت و سردر گمی، همچنین عصبانیت‌های قبل را از بیمار نمی‌بینند بر این باور هستند که گل از کمیکال بهتر است اما نمی‌دانند که درمانی صورت نپذیرفته، فقط الگوی مصرف تغییر یافته است.

 

جایگزین کردن کمیکال با ماریجوانا دلیلی محکم برای لغزش دوباره

 

فکر و ذهن هنوز درگیر مصرف مواد است و حالت‌های روحی روانی نامتعادل در فرد بیدار است و متاسفانه اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها پس از گذشت 10 الی 15 روز مجددا این تجربه‌ی تلخ را لمس می‌کنند که عزیزشان دوباره کمیکال مصرف می‌کند و این مصرف با دوز بالاتر و حالات مخرب تری می‌باشد.

 

آیا واقعا درمان این است که مصرف کننده‌ی کمیکال ماده‌ مخدر دیگری را جایگزین کند؟

مطمئنا همگی با این عبارت آشنائیت داریم که برخی از خانواده‌ها می‌گویند: ای کاش فرزندمان حشیش مصرف می‌کرد اما کمیکال نمیزد یا ای کاش هروئین می‌کشید اما کمیکال مصرف نمی‌کرد ولی نمی‌دانند که چه باور اشتباهی در سر می‌پرورانند و این باورها سلامتی عزیزشان را به ارمغان نخواهد آورد.

بیماری اعتیاد درمان شناخته شده‌ای ندارد خصوصا با موادهای جدید که سن مصرف مواد را بسیار پایین آورده و شرایط را برای درمانگران دشوارتر نموده است. زیرا هم  با سنین کم و شور و هیجان جوانی سرو کار دارند و هم با لجاجت‌ها و غرور جوانی باید دست و پنجه نرم کنند. ولی  با این حال نامی در بین درمانگران برایمان نهاده‌اند که تخصصی به درمان کمیکال پرداخته‌ایم.

 

آیا واقعا درمان این است که مصرف کننده‌ی کمیکال ماده‌ مخدر دیگری را جایگزین کند؟

 

فرد مصرف کننده‌ی کمیکال با قطع مصرف یا تغییر الگوهای مصرفی خود، کابوس‌هایی را در چند روز اول خواهد دید که متاسفانه برای فرار از مشاهده‌ی کابوس‌ها مصرف مجدد می‌نماید و ما به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد در زمان سم زدایی به این نکته مهم نیز رسیدگی نموده‌ایم و راهکارهایی را پیش می‌گیریم که بیمار از دیدن این کابوس‌ها در امان باشد پس گل یا هر ماده‌ی اعتیاد آور دیگری جایگزین توتون یا سبزی نخواهد شد فقط آتش اعتیاد را در فرد شعله ور خواهد نمود.

پس در نتیجه این آگاهی را به خانواده‌ها میدهیم که نباید از این مسئله که عزیزشان مواد دیگری را جایگزین مواد خود نموده است راضی باشند بلکه باید هر نوع مواد اعتیاد آوری را حتما در یک نقطه قطع و سپس با مشاورات و درمان‌های گروهی، فرد در مسیر سلامتی قرار گیرد. هدف ما آگاهی از بیماری اعتیاد و درمان آن می‌باشد.

 

موسسه رهپویان آوای رهایی - تیم پیشگیری و درمان